A szerhasználók hozzátartozói legalább annyiszor kerülnek válaszút elé, ahányszor szenvedélybeteg családtagjaik.
A függőség hatékony kezelésében nagy szerepe van a hozzátartozók bevonásának a felépülés folyamatába, emellett fontos, hogy maguk a hozzátartozók is segítséget kapjanak, aktuális élethelyzetük megoldásában.
Meggyőződésünk, hogy ennek legjobb formája, ha egymást erősítve és támogatva, a saját tapasztalataikat is megoszthatják egymással, miközben a szakember is tájékoztatást ad, tisztáz egyes kérdéseket.
A sorstársi közösség, az egymás tapasztalataiból, sikeres megküzdési módjainak a megosztásából merített erő, motiváció segíti a hozzátartozókat lelki állapotuk javulásában. A családtagok közötti kapcsolódás helyreállítását is segíti a lelki munka, amit vállal a személy.
Elfogadó, sorstársi légkörre lelhet, ha felkeres bennünket!
Időpont: Szerdánként 17:30-tól 19:00-ig.
Jelentkezés: A +36 1 224 01 22-os telefonszámon, Juhász Balogh Annánál. A csoporthoz való csatlakozást egyéni konzultáció előzi meg.
Ráckeresztúri Drogrehabilitációs Otthon
A ráckeresztúri Drogterápiás Otthon magát drogmentes közösségként értelmezve szakmai- és emberi segítséget nyújt az oda jelentkezőknek abból a célból, hogy a lakók saját életdöntésük alapján a munkatársi kör és a terápiás közösség támogatásával megszabadulhassanak a kábítószer szenvedélybetegségéből. Célunk nemcsak drogmentes, de önhordozó, teljes értékű, szermentes életvezetés kialakítása.
Az intézményben 35 fő 16-35 év közötti férfi gyógyul. A szakmai személyzet között van pszichiáter, orvos, lelkész és szociális munkás. A terápia három fázisból áll. Minden fázisban különböző kompetenciákat szereznek meg a gondozottak. A terápia végeztével utógondozó foglalkozáson vehetnek részt. Az utógondozás célja, hogy korábban szenvedélybeteg barátaink, akik az absztinenciát elérték, a társadalomba való visszailleszkedéshez a számukra megoldás értékű segítséghez hozzájuthassanak, hogy a szermentes élet egy választható alternatíva lehessen.
További információ: www.drogterapia.hu
MRE Újváros Drogambulancia
Az intézmény a kábítószer-, alkohol-, vagy viselkedéses függőségekkel küszködőknek nyújt feltétlen tiszteleten és elfogadáson alapuló segítséget, a szermentes élet alternatíváját, illetve a szerfüggőség ártalmait csökkentő lehetőségeket.
További információ: www.ujdrogambulancia.hu
Tisztás Közösségi Hely
Tisztás a vadonban, vándorút, zarándoklat közben, hegynek fel és hegyről lefelé, ahova ösvény vezet, ami csak úgy van és jó hogy van, amire rábukkanni lehet, ami pihenő neked, tisztás, amiről érzed, neked teremtetett, amit keresel, de ami nem a tiéd, de még is a tiéd és mindenkié, tisztás, ami körülvesz, de nem bezár, ahol jó a levegő és lassan megtisztulsz te is, tisztás amit szeretnél te is magadban, ahol találkozhatsz, ahol tisztássá válhatsz te is a többieknek, ahol előveheted amit hoztál magaddal, ahonnan van tovább és ahová visszavágysz ….
További információ: www.tisztashely.hu
Fiatalkorúak Drogterápiás Otthona
A Fiatalkorúak Drogterápiás Otthona egy új és korszerű, valóban európai színvonalú épületegyüttesből áll, mely egy hatalmas földterületen helyezkedik el. A főépület, a tornaterem, a kápolna és a foglalkoztató mind azt a célt szolgálja, hogy a legmodernebb eszközökkel, szép és igényes környezetben tudjunk segíteni a hozzánk jelentkező fiataloknak és családjaiknak.
További információ: www.tinirehab.hu
Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió Támogató Alapítvány
(Zsibriki Rehabilitációs Intézet)
1990-ben létrejött civil szervezet, melyet református lelkészek és presbiterek alapítottak egyházi támogatással, meglátva a szenvedélybetegek társadalmi kirekesztettségét és érzékelve az ellátórendszer hiányosságait. A kezdetben a zsibriki Rehabilitációs Intézetben folytatott bentlakásos kezelési formát az Alapítvány kibővítette a megkereső tevékenységet is vállaló Közösségi Ellátással, illetve a rehabilitációból kikerültek számára kialakított, védett szállás keretrendszerében működő Átmeneti Intézménnyel. Mindhárom ellátási terület fenntartói feladatait az Alapítvány látja el, amely 2000-től kiemelt közhasznú civil szervezetnek minősül.
További információ: www.zsibrik.hu
Drogproblémák.hu
Hasznos információk és dokumentumok drogproblémákkal küszködőknek, családtagjaiknak és szakembereknek.
További információ: www.drogproblemak.hu
Hajnalcsillag Szenvedélybetegek Rehabilitációs Otthona Dunaharaszti
Rehabilitációs otthon csak nők részére.
További információ: alkoholdrogrehab.hu
A Függőhíd Csoport hétfő esti alkalmain, 18:30-21:00 között közösen keresünk utakat a szenvedélybetegség felszámolása utáni időszakra.
Ki vehet részt a csoportokon?
A csoport nyitott bárki számára, aki nem használ drogokat, nem áll valamilyen szer hatása alatt, és nem azt várja, hogy valamilyen elsődleges kezelést igénylő problémájával foglalkozzunk.
Kérésünk hozzád, ha a csoporthoz akarsz tartozni:
- Legyél absztinens minden hangulatmódosító szerrel szemben,
- Ha bentlakásos programban veszel részt, legyél közel annak végéhez,
- Önként akarj a csoportba jönni, magadért.
A fenti “követelmények” azért alapvetőek, mert azt jelzik, hogy kész vagy az utógondozásra. Ne feledd, hogy ez a csoport azoknak, a felépülőben lévő szenvedélybetegeknek szól, akik már komoly eredményeket tudnak felmutatni és képesek arra, hogy elkötelezzék magukat életmódjuk hosszú távú megváltoztatása mellett.
A drogmentesség nem az egyetlen, de a legfontosabb alapszabály, mert az absztinencia a valódi változás gerince és sarokköve.
Ha már nagyon sok lépést megtettél, ha számtalan jó döntést meghoztál, ha kitűzött céljaid egy részét elérted, akkor pontosan tudod, hogy mekkora kincs a tisztaságod!
Legyél büszke tisztaságodra, de ne bízd el magad! Valószínű, hogy Te is találkozol, a mindennapokban azokkal a kérdésekkel, melyet szinte kivétel nélkül minden hozzád hasonló helyzetben lévő barátunk átél és feltesz magának.
Az életed, az élethelyzeted lehet, hogy nem hasonlít senki máséhoz, de a kérdéseid és sorstársaid kérdéseinek döntő többsége nagy hasonlóságot, mutat. Talán érezted már Te magad is, hogy ezekre a kérdésekre adott válaszaid nagy mértékben befolyásolják, hogy léted, sőt adott helyzetben dönthetnek tisztaságod felett, tehát ha tiszta akarsz maradni, muszáj valós kérdéseidre, valódi válaszokat találni!
Ezen az úton, abban szeretnénk Neked is segíteni, hogy feltehesd kérdéseid és megtaláld a számodra megoldás értékű válaszokat!
Szeretettel és nyitottan vár a Függőhíd Csoport, és a “szakmai” kérdéseken túl egy remek önsegítő társasághoz is tartozhatsz!
DE! A csoporthoz tartozás alapfeltétele az absztinencia! Kérünk, hogy csak akkor gyere el a csoportba, ha tisztaságod megtartásán, testi, lelki és szellemi fejlődéseden akarsz dolgozni! Ha a tisztaság elérése a célod, nyugodtan keress minket telefonon, vagy írj e-mailt és segítünk megtalálni a számodra megoldás értékű segítséget.
Nerada Mátyás
Addiktológiai tanácsadó
Honlap: addiktologiaikonzultacio.hu
Ha droghasználat miatt eljárás indult ellened, választhatod a megelőző felvilágosító szolgáltatást, közismert nevén az elterelést. Az elterelés révén az alkalmi (nem függő) szerhasználók, mentesülhetnek az esetleges büntetés alól, és szakemberek segítségével önismeretre tehetnek szert.
Mi történik?
Az elterelés csoportos vagy egyéni formában zajlik. A csoportfoglalkozáson munkatárs és önkéntes segítő vezetésével, egy‐egy témát járunk körül, szabad beszélgetés, önismereti gyakorlat formájában.
A csoportos foglalkozások időpontja:
- Kedd 16:30‐18:00
- Szerda 17:00‐18:30
- Csütörtök 17:00‐18:30
Cím: 1122 Budapest. Csaba u. 3.
Hogyan jelentkezhetsz?
A csoporthoz való csatlakozást egyéni konzultáció előzi meg.
Elérhetőségeink:
Telefon: +36 30 678 73 57 / +36 1 224 01 22
e-mail:
Vagy eljöhetsz személyesen az iroda nyitvatartási idejében.
Elkérjük a papírjaidat, melyet a rendőrségről, ügyészségről, pártfogótól hozol, amin szerepel az ügyszám. Az elterelés elkezdéséhez szükséges egy pszichiátertől származó előzetes állapotfelmérés is (egy igazolás arról, hogy ez az elterelési forma való neked); szükség esetén segítünk abban, hol tudod ezt beszerezni. Ha minden papír rendelkezésedre áll, megállapodást kötünk, és elkezdheted a programot.
Az elterelés menete
Az elterelés hossza minimum 6 hónap, összesen 12 alkalom. Havonta kétszer, kéthetente jöhetsz. Két megjelenés között nem telhet el több mint 30 nap, mert akkor az elterelésed megszakad, és újból kell kezdened az egészet. Az első alkalom után, kézhez kapsz az elterelés elkezdéséről szóló hivatalos igazolást, 3 példányban, amit el kell juttatni az eljáró hatóságokhoz. A folyamat végén, 12 alkalom után, szintén adunk 3 igazolást a program befejezéséről, amit ha eljuttatsz a hatóságokhoz, lezárják az ellened folyó eljárást.
További cikkeink …
1. oldal / 2